e-SL4EU » Aktualności » Umożliwienie uczniom kształtowania przyszłości: odkrywanie zawodów z wyprzedzeniem – projekt uczenia się usług realizowany przez UPB

Studenci studiów magisterskich na Uniwersytecie POLITEHNICA w Bukareszcie podjęli pionierski krok w kierunku wzmocnienia pozycji studentów z mniej uprzywilejowanych środowisk. Poprzez inspirujący projekt service-learning podjęli misję zaznajomienia młodzieży z zawodami przyszłości. Zagłębiając się w sferę rzeczywistości wirtualnej, sztucznej inteligencji, mechatroniki, inżynierii lądowej i zielonej energii, ci ambitni studenci mają na celu rozbudzenie ciekawości i pielęgnowanie pasji do najnowocześniejszych technologii. Przy wsparciu partnerskiej szkoły średniej Ion Iorgulescu w rumuńskim okręgu Argeș, ta wspólna inicjatywa ma na celu przedefiniowanie doświadczeń edukacyjnych.