e-SL4EU » Aktualności » Pilotaż kursu online „E-Społecznie Przydatne Uczenie się e-Service Learning” w Chorwacji

12 czerwca 2023 r. na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu w Zagrzebiu odbył się pilotaż chorwackiej wersji interaktywnego kursu „e-Service Learning dla bardziej cyfrowego i integracyjnego szkolnictwa wyższego UE”.

W wydarzeniu wzięło udział piętnastu nauczycieli akademickich i wykładowców z Uniwersytetu w Zagrzebiu, Wyższej Szkoły Zawodowej VERN, Katolickiego Uniwersytetu Chorwacji, Wydziału Turystyki i Rozwoju Obszarów Wiejskich Uniwersytetu w Osijeku oraz Wyższej Szkoły Zawodowej w Zagrzebiu.

Uczestnikom przedstawiono kluczowe cechy e-Service-Learning (e-SL) i projektowania instruktażowego. Obecni na szkoleniu mieli możliwość przeglądania e-kursu na platformie MOODLE (https://mod.srce.hr/course/view.php?id=487), korzystania z narzędzi e-kursu oraz otrzymali „Podręcznik metodologii i procedury szkolenia e-SL”, aby dowiedzieć się jak zaangażować swoich studentów w projekty e-SL i jak uczyć innych nauczycieli przyjęcia e-SL.

Projekt e-SL4EU i kurs online wspólnie zaprezentowały: prof. Nives Mikelić Preradović i prof. Tomislava Lauc, reprezentujące Uniwersytet w Zagrzebiu, działający w zespole e-SL4EU.